Memoriał Waldemara Siemaszki
Szkoła Górska Home regulamin program zgloszenie foty wyniki historia kontakt

Sponsorzy:

Pomysł zawodów powstał w latach 80. Początkowo były to zawody transgraniczne - Karpacz - Spindlerovy Młyn, organizowane przez Karkonoską Grupę GOPR.
W latach 90 powstały dwie odrębne imprezy Memoriał Siemaszki I Memoriał Zapletaly.
W 2003 roku do współorganizacji zawodów przyłączyła się Szkoła Górska, a w 2005 roku zawody zostały włączone do Pucharu Polski w Ski alpinizmie.
Obecnie zawody są rozgrywane w Pucharze Polski Amatorów ale także dostępne dla zupełnie początkujących "rekreantów" startujących w klasie otwartej na krótkiej i łatwej trasie. Dzięki temu staja się powoli imprezą masową.

Skituring jest bardzo popularną odmianą narciarstwa na świecie. To połącznie nart zjazdowych z biegowymi, skutecznie łączy zalety obu form narciarskich umożliwiając wędrowki w różnych formach terenowych z komfortowymi zjazdami..
Technika poruszania się na nartach skiturowych pozwala dotrzeć praktycznie wszędzie, dzięki temu można zobaczyć więcej i lepiej, nie mówiąc już o oszczędności czasu związanej z szybkością poruszania się w porównaniu z rakietami śnieżnymi czy pieszo. Skiturowcy są niezależni od wyciagów, docierają do miejsc niedostępnych dla zwykłych turystów, mają bliższy kontakt z przyrodą i pięknymi krajobrazami. A jaka radość z jazdy w puchu, po nieprzetartym śniegu! Jazda na skiturach daje poczucie wolności. Część ludzi, która spróbowała tej formy rekreacji, już przy niej zostaje rezygnując z narciarstwa "wyciągowego". W Polsce zdobywa coraz więcej entuzjastów.

- 2012
- 2009
- 2008
- 2007